• Słuchawka77 436 29 95
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

EKONOMIK; DWADZIEŚCIA LAT MINĘŁO …

Niezwyczajne spotkanie. Zaproszenie na spotkanie „20 lat po maturze” maturzystów klasy „B”, rocznika 1998, Liceum Ekonomicznego w Prudniku na ul. Prężyńskiej, nadeszło niespodziewanie i obudziło wspomnienia.

Pierwsza pamiątka – zdjęcie ze studniówki. To Oni. Druga pamiątka – tomik wierszy klasowego poety Rafała Deszczki „ŚLAD”, WYDAWNICTWO SPECJALNE „NIECODZIENNIK PRĄŻYŃSKI”, kwiecień 1997, w nim wiersz, który stał się motywem przewodnim spotkania:

Prudnik

         Tutaj:

         rozgrzało mnie słońce

         uczucie zakwitło

         pękło serce

         wyrosły skrzydła

         i zostaną wspomnienia…

Trzecia pamiątka to oryginał pożegnania maturzystów, który zachował się przez dwadzieścia lat i odnalazł niespodzianie pozwalając, na 15 stronach tekstu, odtworzyć cztery razem przeżyte lata. Na deser kilka archiwalnych numerów „Niecodziennika Prążyńskiego”, szkolnej gazety redagowanej przez zespół klasowy pod okiem Pani Krystyny Pielak, który dopiero po kilku latach, dzięki życzliwości Redakcji,  przekształcił się w „Niecodziennik”, profesjonalną wkładkę do Tygodnika Prudnickiego. Byli wspaniali, mili, sympatyczni. Naprawdę wyjątkowi. Życzenia sprzed lat, aby byli zawsze tak otwarci, aktywni i mądrzy są ciągle aktualne. Było wiele wzruszeń i wspomnień a także opowieści o życiu, rodzinie, zdjęcia dzieci. Jakie są losy absolwentów? Duża grupa skończyła studia w Opolu, Wrocławiu, Warszawie, Londynie. Pracują w księgowości, kadrach, ubezpieczeniach, w handlu, bankowości, administracji, prowadzą własne firmy usługowe, szkoleniowe, rachunkowe, jest także wychowawczyni w żłobku, policjant i cztery nauczycielki. Duża część klasy pracowała za granicą, wrócili z Holandii, Anglii,  Niemiec, Cypru. Mieszkają w  miejscowościach powiatu prudnickiego, Krapkowicach, Głuchołazach, Gogolinie a także w Opolu, Rybniku, Krakowie, Wrocławiu. Pracę  i życie rodzinne cenią sobie bardzo. Tylko klasowy poeta nie napisał nowego wiersza bo aktualnie pracuje w Chinach. Absolwenci byli bardzo zainteresowani dalszymi losami swojej szkoły i szkolnego budynku na ul. Prężyńskiej, docenili, że pełni on dalej funkcje oświatowe. Są wierni swojej szkole, nawet po przekształceniach. W CKZIU zawodu informatyka uczą się ich dzieci. Przekazali także pozdrowienia dla swoich nauczycieli. Szczególnie dla Krystyny Pielak, która w Ekonomiku wychowała dwie polonistki, poetę i kilku dziennikarzy amatorów,   Lidii Kochanowskiej, z którą jeździli na wycieczki, Urszuli Salamon – mentorki absolwentki matematyki, Haliny Lisieckiej i Alicji Mięczakowskiej uczących zawodu zapewniającego pracę i utrzymanie, dla ówczesnego wicedyrektora szkoły Marka Boczarskiego i dla Marii Wituszyńskiej, która przygotowywała ich do olimpiad, konkursów i uroczystości szkolnych. Jak dalej potoczą się losy absolwentów klasy IVB Liceum Ekonomicznego z 1998 roku? Myślę, że będą one pomyślne, czego życzę im z całego serca.

Wychowawca klasy Jolanta Kita

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2019 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje