• Słuchawka77 436 29 95
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Konkursu Ładnego Pisania

W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzi ludzie stają się niezdolni do wyrażania uczuć na piśmie, mają też problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku.

W szkołach poświęca się zbyt mało uwagi dokładności pisania, a przecież badania naukowe potwierdzają, że ci którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce.


Stąd idea zorganizowania w CKZiU w Prudniku
Konkursu Ładnego Pisania

„O Dyrektorskie Pióro”

Nauka kaligrafii miała kształtować charakter, cierpliwość, była podstawowym przedmiotem w szkołach. Potrafiła być wspaniałą formą odpoczynku i skupienia myśli.
Na całym świecie organizowane są konkursy i warsztaty kaligraficzne, powstają towarzystwa skupiające osoby zainteresowanych tą formą pisania. Specjaliści w dziedzinie kaligrafowania są poszukiwani przez agencje reklamowe i firmy, które tworzą programy graficzne - co może wydać się niektórym rzeczą zaskakującą. Kaligrafia uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności i wyrabia sprawność ręki. Pozwala też kształtować linię pisma.
Co ważne - kaligrafia uczy nas szacunku do przeszłości, tradycji i zapobiega dysgrafii. Może więc warto spróbować się jej nauczyć i zaskoczyć swoich znajomych umiejętnością pięknego pisania.
Niedawno obchodzony był- Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem
w szkolnej bibliotece zorganizowane zostały warsztaty kaligrafii

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje