• Słuchawka77 436 29 95
 • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
 • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Aktualności

Dogoterapia w CKZiU

Czwartek, 19 października 2017r.

W dniu 18.X.2017 r. odwiedziła naszą szkołę Pani Grażyna Więcław, która jest trenerem psów, dogoterapeutą oraz wychowawcą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głogówku a także pasjonatka decoupage. Pani Grażyna opowiedziała uczniom klasy I T, jakie zasady obowiązują w przypadku spotkania obcego psa na ulicy oraz nauczyła uczniów, jak należy się zachować podczas ataku psa. Ponadto o nowe doświadczenia związane z rękodzielnictwem artystycznym wzbogacili się uczestnicy warsztatów decoupage, które przeprowadziła Pani Grażyna. Chętnie podzieliła się swoja wiedzą dotyczącą zdobienia przedmiotów z drewna i kamieni elementami z serwetek. Dobieranie, precyzyjne wycinanie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia warsztatowe przebiegały w miłej i twórczej atmosferze, uświadomiły naszym uczniom, że warto zdobywać nowe doświadczenia , a nade wszystko rozwijać skrywane talenty. Dziękujemy że mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szolnych

Czwartek, 19 października 2017r.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszym centrum odbył się zespół samokształceniowy bibliotekarzy. Spotkanie rozpoczął dyrektor Pan Wiesław Kopterski . Poruszone zostały sprawy dotyczące realizacji zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- prezentacja nowych książek, przedstawione zostały materiały pokonferencyjne "Od manuskryptu do e-booka" oraz obowiązki bibliotekarza z 1829 roku. Na zespół przybyła kierownik POKiBP w Prudniku Pani Izabela Mazur i nauczyciele-bibliotekarze z prudnickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem spotkania była integracja bibliotekarzy, wymiana doświadczeń oraz rozwijanie współpracy. Całość dopełniona została nastrojowym śpiewem Martyny z klasy 3TB.

Akcja Czytaj PL

Środa, 18 października 2017r.

Od 17 października wśród uczniów w całym kraju i CKZiU w Prudniku rekrutujemy 1000 Ambasadorów akcji Czytaj PL.

Ekonomiczne gry uliczne

Środa, 18 października 2017r.

14 października odbyły się w Prudniku „Ekonomiczne gry uliczne 2107” z udziałem uczniów naszej szkoły z klasy IIITa: Mateusza Kędziora, Piotra Drażyka, Kacpra Iżyckiego, Szymona Scholza i opiekuna Arkadiusz Zadrożnego.

Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów

Czwartek, 12 października 2017r.

W dniu 11.10 2017r. w naszym centrum odbyło się robocze spotkanie dotyczące realizacji działań w ramach projektu "Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów". W spotkaniu udział brali dyrektorzy i nauczyciele obu partnerskich szkół.

28 września 2017 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych, których organizatorem było nasze Centrum. Medalistom gratulujemy

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szolnych

Czwartek, 5 października 2017r.

1 października rozpoczął się Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. To szereg wydarzeń i atrakcji organizowanych dla uczniów mających na celu zachęcenie do korzystania z biblioteki i promocję czytelnictwa. Tegoroczne hasło brzmi -Książka nas łączy. Do obchodów przyłączyła się również nasza biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. W ramach MMBS odbędzie się cykl imprez mających na celu: – promocję biblioteki szkolnej i jej działań, – zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, – propagowanie zainteresowania książką, – rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, – podnoszenie poziomu czytelnictwa, – przedstawienie oferty, z naciskiem na nowości wydawnicze zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, – integrację środowiska szkolnego,

Uwaga! Zmiana planu lekcji!

Niedziela, 1 października 2017r.

Od poniedziałku 2.10.2017 r do 29.10.2017 r. zostały wprowadzone zmiany w planie lekcji. Zmiany można zobaczyć po zalogowaniu się do planu lekcji w aplikacji elektronicznego dzienniczka.

Konkurs plastyczny " UROK PRUDNICKICH KAMIENIC"

Niedziela, 1 października 2017r.

Zapraszamy na konkurs plastyczny „UROK PRUDNICKICH KAMIENIC” , który odbędzie się 18 października 2017r. w PCKP s.10 o godz. 10,40- 13.00. Konkurs połączony będzie prelekcją oraz prezentacją na wyżej wymieniony temat, którą poprowadzi pan Alfred Wieszołek. Chętni proszeni są do wpisania na listę uczestników oraz porozmawiania o szczegółach konkursu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Niedziela, 1 października 2017r.

W piątek 29 września obchodzony był Dzień Głośnego Czytania w całej Polsce- w bibliotece promowane i czytane były nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W imprezę czytelniczą zaangażowały się klasy 1T, 1KMW, 2S, 2Ta. Młodzież poznała fragmenty wielu ciekawych pozycji, zakończyliśmy książką "Człowiek" T. Rożka- znanego z telewizyjnej Sondy i Radiowej Trójki.

Strona 1 z 7

 1. «
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. »
Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje